Ubytki słuchu dotyczą nie tylko osoby w podeszłym wieku, ale również dzieci i młodzieży. W dalszym ciągu niewielu rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że do prawidłowego rozwoju mowy niezbędne jest spełnienie kilku warunków. Jednym z podstawowych jest właśnie prawidłowe słyszenie. Dzieciom, u których stwierdzono niedosłuch, zaleca się używanie nowoczesnych aparatów słuchowych. Szeroką gamę oferuje geers.pl, który w ofercie posiada zarówno aparaty słuchowe dla dorosłych, jak i dzieci. Obecnie na rynku znaleźć można wiele urządzeń wzmacniających głośność dźwięków, dzięki czemu znalezienie najwłaściwszego nie stanowi żadnego problemu. 

Jaki aparat słuchowy dla dziecka? 

Przy wyborze aparatów słuchowych dla dzieci należy rozważyć wiele czynników. Jednym z nich jest dobór odpowiedniego rozmiaru, tak by dopasowało się do kształtu ucha, nie ograniczając jednocześnie odbioru dźwięków. Podstawą jest przecież komfort i wygoda płynąca z użytkowania. Należy podkreślić jednocześnie, że najnowocześniejsze aparaty słuchowe mogą być stosowane nie tylko w przypadku niedosłuchu, ale nawet głębokiej głuchoty. Więcej o rodzajach niedosłuchu przeczytasz tutaj

Jaki aparat słuchowy dla dziecka wybrać? Odpowiednio dobrany to taki, który dopasuje się do codziennego życia, dzięki czemu jest w zasadzie zupełnie niewyczuwalny. Przykładowo aparaty zauszne będą odpowiednie dla dzieci z nieco większym ubytkiem słuchu, natomiast aparaty wewnątrzuszne doskonale sprawdzą się u małych pacjentów, u których stwierdzony niedosłuch, jest niewielki. Przyjęło się jednak, że dla zdecydowanej większości dzieci to właśnie aparaty słuchowe zauszne są najodpowiedniejszym w użytkowaniu rozwiązaniem. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że odpowiednio szybkie stwierdzenie niedosłuchu u dzieci jest szansą na poprawę jakości życia. Im szybsze rozpoznanie, tym lepiej. Dzięki najnowszej technologii maluchy mogą nosić aparaty słuchowe już od najmłodszych lat. Informacje o tym, jak wybrać najlepszy aparat słuchu znajdziesz tutaj.