sok z pomarańczy

Jaki owoc ma najwięcej witamin?

Przyjęło się, że owoce są prawdziwą skarbnicą witamin. I z tym stwierdzeniem nie sposób jest się nie zgodzić. Z tym że jedne owoce posiadają ich nieco mniej, a inne zdecydowanie mniej. Jaki owoc ma najwięcej witamin?

 

Jaki owoc ma najwięcej witamin C? Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale w tej konkurencji zdecydowanie zwyciężają polskie truskawki. Mimo że do egzotycznych owoców, które obrastają tropiki, jest im daleko, to w naszym kraju są zdecydowanymi rekordzistami. Jak to wygląda, jeżeli chodzi o statystyki? Otóż truskawki mają aż 58 mg w 100 gramach. Dla porównania jabłko ma ich zaledwie – 14,5.

 

Jaki owoc ogólnodostępny w Polsce ma najwięcej witaminy C? Otóż jest to… kiwi! Ten zielony owoc  może pochwalić się zawartością 144 mg witaminy C na 100 g! Dzięki temu Tym samym jedno kiwi (owoc ten waży średnio około średnio 95 g) pokrywa 100 proc. dziennego zapotrzebowania na kwas askorbinowy.

 

Zastanawiasz się jaki owoc ma najwięcej witaminy K? Do grupy tej zaliczyć można m.in.jabłko, banan i borówki. 

 

Jaki owoc ma najwięcej witaminy A? Nie zapominajmy, że to właśnie ona się do utrzymania prawidłowego metabolizmu żelaza, stanu błon śluzowych, a także prawidłowego widzenia. Owoce, w które są jej cennym źródłem to: mango, morele, melon.