Co daje ćwiczenie deski?

deska plank ćwiczenie, które przynosi wiele korzyści zdrowotnych

Plank, czyli deska, to jedno z ćwiczeń, które można ćwiczyć w domu i które daje szybkie i bardzo widoczne rezultaty. To właśnie z tego powodu jest wyjątkowo chętnie włączana do planów ćwiczeń aerobowych czy treningów interwałowych. Czy faktycznie plank challenge jest tak skuteczny? I co daje ćwiczenie deski?

O plank słów kilka

Plank, czyli deska, to ćwiczenie, które z pozoru wygląda na proste. W rzeczywistości, do jego poprawnego zrobienia wymagane jest zaangażowanie bardzo dużej liczby mięśni. To ćwiczenie, które ma ogromny wpływ na kształtowanie sylwetki i wzmocnienie niewidocznych, głębokich mięśni.

Jak zacząć ćwiczyć deskę? I czym jest plank challange?

Przy ćwiczeniu deski bardzo istotna jest prawidłowa postawa ciała. Inaczej, efekty nie będą zauważalne, a my możemy nabawić się kontuzji. Zwykle zaczyna się od 20 sekund. Wytrzymanie takiego czasu w tej pozycji na samym początku może być nie lada wyzwaniem i zakończyć się powstaniem zakwasów. Jednak z każdym dniem jest lepiej. Zakwasy znikają, a czas, jaki jesteśmy w stanie wytrzymać robiąc plank, wydłużą się. Wiele osób decyduje się rozpocząć przygodę z ćwiczeniem deski od 30-dniowego wyzwania plank. Co to oznacza? W praktyce, plank challenge to nic innego, jak regularne, stopniowe wydłużanie czasu, jaki jesteśmy w stanie wytrzymać w pozycji plank.

Korzyści z ćwiczenia deski

Plank challenge zyskał na popularności, bowiem przynosi wymierne rezultaty. A widoczne efekty są ogromnym motywatorem dla wszystkich, którzy trenują! Jeśli ćwiczenia połączy się z odpowiednią dietą, w której uwzględni się naprawdę zdrowe produkty, typu superfoods, to efekty będą jeszcze bardziej imponujące. Ale skupmy się na samym ćwiczeniu plank. Jakie efekty daje ćwiczenie deski? Oto lista korzyści!

  1. Płaski, silny brzuch
  2. Stabilizacja i ochrona szkieletu
  3. Wyszczuplenie, wyrzeźbienie sylwetki
  4. Wzmocnienie mięśni głębokich