Trenujesz? Włącz do diety superfoods!

brokul superżywność

Kochasz aerobic? Pływasz? Stosujesz trening interwałowy? A może po prostu chcesz rozpocząć przygodę ze sportem i chcesz wzmocnić swój organizm? Bez odpowiedniej diety ani rusz! Dziś podpowiadamy, dlaczego produkty z kategorii superfoods powinny być uwzględnione w jadłospisie, w szczególności wtedy, gdy prowadzisz aktywny tryb życia!

Superżywność, co to takiego?

Superfoods, czyli superżywność to nieprzetworzone produkty pochodzenia naturalnego, które charakteryzują się wyjątkowo wysoką wartością odżywczą. W ich składzie nie brakuje witamin, minerałów i błonnika, a ten, jak powszechnie wiadomo, wpływa pozytywnie na metabolizm. To jeden z pierwszych powodów, dlaczego warto uwzględnić wszelkie produkty superfoods w diecie!

Produkty superfoods

Na liście produktów z kategorii superfoods nie brakuje owoców i warzyw. I nie ma w tym nic dziwnego, w końcu należą one do grona najbardziej zdrowych produktów. Wysokie pozycje wśród superfoods zajmują: dynia, jarmuż, orzechy włoskie, żurawina, rokitnik, czosnek, brokuły, olej lniany, olej rzepakowy, jagody goji, jagody acai, kiszonki, komosa ryżowa, chlorella, woda kokosowa, natka pietruszki, cykoria, szpinak, nasiona chia.

Co daje trenującym spożywanie produktów superfoods?

Otóż korzystanie z dobrodziejstwa superżywności przynosi wymierne korzyści dla organizmu. Przede wszystkim dostarcza mu wszelkich niezbędnych witamin i minerałów, a to bezdyskusyjnie jest bardzo istotne dla osób, które trenują. Ponadto, ułatwiają trawienie, poprawiają metabolizm i procesy trawienne, są lekkostrawne. Wzmacniają organizm, oczyszczają go z toksyn. Koniecznie należy jednak mieć na uwadze, że część z nich jest dość kaloryczna, dlatego korzystać z nich należy z umiarem.