Wrażliwa skóra głowy

Wrażliwa skóra głowywymaga odpowiedniego traktowania – z tym stwierdzeniem nie sposób jest się nie zgodzić. Niejednokrotnie jednak osoby zmagające się z tym problemem zupełnie nie wiedzą, jakie produkty do codziennej pielęgnacji okażą się najlepszym wyborem. Oczywiste jest bowiem, że powinny być delikatne, nieinwazyjne i regenerujące. Jak więc dbać o wrażliwą skórę głowy?

Kilka słów o wrażliwości skóry głowy

Na początku warto było nieco bliżej przyjrzeć się najczęstszym objawom wrażliwej skóry głowy. Zwykle objawia się pieczeniem, swędzeniem, łuszczeniem, a także zaczerwienieniami skóry głowy. Na co dzień jesteś posiadaczką skóry wrażliwej? Koniecznie zajrzyj tutaj. Niejednokrotnie pacjenci skarżą się również na nadmierne wypadanie włosów. Wśród innych objawów wrażliwej skóry głowywymienia się:

  • grzybicę,
  • łupież,
  • łojotokowe zapalenie skóry.

Jednoznaczne określenie przyczyn wrażliwości skóry jest nie lada wyzwaniem. O ile u jednych osób jest to uwarunkowane genetycznie, tak u innych wywołane jest niewłaściwą pielęgnacją, a co za tym idzie – stosowaniem źle dobranych produktów. Szeroką ofertę produktów przeznaczonych do pielęgnacji wrażliwej skóry głowy posiada w swojej ofercie marka Klorane. Należy mieć na uwadze, że zbyt silne produkty oczyszczające, które aplikujemy na włosy i skalp mogą doprowadzić do reakcji alergicznych lub silnych podrażnień.

Kolejnym problemem, który ma ścisły związek z pielęgnacją i znacząco wpływa na kondycję pasm, jest niewłaściwy sposób nakładania produktów. W tym przypadku podstawą powinno być stosowanie się do zaleceń producenta i wybieranie kosmetyków dedykowanych do walki z tym konkretnym problemem. Ważne jest również zachowanie umiaru – zarówno w ilości

nakładanych produktów, jak i zabiegów stylistycznych, którym poddawane są nasze pasma.  Osoby zmagające się z wrażliwością skóry głowy oprócz pielęgnacji powinny przyjrzeć się również swojej diecie. Wszelkie niedoboy magnezu, żelaza, selenu, cynku czy witamin z grupy A, E lub B powinny być uzupełnione.

Wrażliwa skóra głowy

wymaga delikatnego i przemyślanego podejścia.