Trening z psem. Jak ćwiczyć z pupilem?

trening z psem

Dla właściciela czworonoga nie ma chyba nic przyjemniejszego niż spacer z psem. Wspólne chodzenie po parku, wyjazd nad jezioro z rodziną i pupilem to czysta radość, zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Podobnie rzecz się ma z treningiem. Tę czynność również można uprzyjemnić i sobie i dać możliwość wybiegania się zwierzakowi. Ważne jest jednak, by podczas treningu z psem zastosować się do kilku wskazówek. A zatem, jak trenować z pupilem?

Wybierz idealną dziedzinę sportu

Oczywistym jest, że pies nie będzie mógł towarzyszyć w każdej dziedzinie sportu. Nie każdy zwierzak lubi bowiem, np. kąpiel w jeziorze i nie będzie nam towarzyszył w pływaniu, gdy my akurat przygotowujemy się do triathlonu. Za to niemal każdy pupil kocha biegać. Dlatego idealnymi dziedzinami sportu jest jogging, nordic walking czy jazda na rowerze. Pies chętnie będzie towarzyszył nam i w marszu, aby mógł odpocząć i w szybszych podbiegach, gdzie będzie mógł zużyć nieco drzemiącej w nim energii.

Nagradzaj

Pies, podobnie jak człowiek, lubi być doceniany. Dlatego warto nagradzać pupila za to, że tak wspaniale sprawdza się jako nasz towarzysz w trakcie treningu. Co więcej, w czasie wieczornego biegania dzięki takiemu obrońcy, możemy czuć się zdecydowanie bardziej bezpieczni. Warto, by pies otrzymywał nie tylko pochwałę i przytulenie, którego zawsze potrzebuje, ale także jakiś drobny przysmak, który doda mu jeszcze energii w trakcie treningu. Wówczas trening będzie kojarzył mu się z jeszcze większą frajdą.

Wybierz odpowiednią karmę

Jeżeli pies będzie czynnym uczestnikiem naszych treningów, to podobnie jak człowiek, potrzebuje odpowiednio zbilansowanej diety. Tylko wtedy będzie miał siłę i energię do wspólnego biegania. Warto postawić na dobre karmy, które zapewnią mu dostęp do wszystkich ważnych składników odżywczych.  Stworzone pod okiem specjalistów z dziedziny weterynarii karmy wyróżniają się nie tylko wybornym smakiem, ale także odpowiednio dobranymi składnikami i formułami, zapewniającymi zdrowie i siłę zwierzakom.

Jeżeli chcemy, by pies wiernie towarzyszył nam w trakcie treningu, to zadbajmy o niego, jak o siebie samego!