rękawiczki golfowe

Rękawiczki golfowe – czym się sugerować przy wyborze?

Rękawiczki golfowe zapewniają komfortową grę dzięki temu, że bardzo dobrze dopasowują się do dłoni. W znacznym stopniu poprawiają jakość gry, umożliwiając lepsze trzymanie kija i zapewniając bardziej perfekcyjne uderzenia. Zazwyczaj ich rolą jest również odprowadzanie wilgoci, ręka jest bardziej stabilna, nawet wtedy, kiedy dłoń się poci.

Rękawiczki golfowe – niezbędny element wyposażenia dla graczy

Rękawiczki golfowe przeznaczone są do zakładania tylko na jedną dłoń, tzw. wiodącą. Gracze leworęczni zakładają rękawiczkę na prawą rękę, a praworęczni na lewą. Często można spotkać rękawiczki pakowane w parze, ale trzeba wiedzieć, że są one dedykowane tylko do jednej dłoni. W grze w golfa jednym z najważniejszych czynników zapewniających dobre uderzenie piłki jest właściwy uchwyt kija. Są one zaprojektowane w taki sposób, aby specjalne wyprofilowanie powodowało stabilność kciuka. Produkowane są z naturalnej skóry albo mikrofibry, zastosowane materiały powinny zapewniać komfortową grę niezależnie od warunków atmosferycznych, nieważne czy pada deszcz, czy dłoń się poci, powinny umożliwiać mocne trzymanie kija golfowego.

Jak wybrać rękawiczki golfowe?

Rękawiczki golfowe są skonstruowane w taki sposób, aby ich krawędzie zachodziły na siebie, odwrotnie niż w innych modelach, gdzie krawędzie się zazwyczaj rozchodzą. Umożliwia to lepsze dopasowanie dłoni, trzeba również dokładnie dobrać ich rozmiar. W tym celu najlepiej zmierzyć centymetrem krawieckim długość obwodu ręki wiodącej na wysokości kostek. W taki sposób wybór można ograniczyć do jednego bądź dwóch rozmiarów. Dostępne na rynku rękawiczki golfowe występują w kilku wariantach, dzielą się na:

  • damskie,
  • męskie,
  •  juniorskie.

Na chłodniejsze dni można wybrać cieplejszy rodzaj rękawiczek, ich wersje na gorące dni chronią dodatkowo przed wysoką temperaturą i poceniem się dłoni. Z powodu zmienności pogody nie ma jednego modelu rękawiczek, trzeba dobrać cieplejszy albo cieńszy wariat w zależności od pogody. Zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że są takie rodzaje rękawiczek, które są odpowiednie do gry w deszczu. Najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w kilka par, aby móc zabrać ze sobą rękawiczki golfowe dostosowane do panującej pogody. Bardziej uniwersalne modele wykonane są z syntetycznej mikrofibry, jest ona bardzo cienka, ale jednocześnie wytrzymała i sprawdza się w różnych warunkach pogodowych. Indywidualny dobór rękawiczek golfowych najlepiej jest wykonać drogą eliminacji i praktycznym dostosowaniem ich do swoich potrzeb.

Warto przeczytać także: