Na czym polega gra w golfa?

Gra w golfa w Polsce cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród starszych, jak i nieco młodszych osób. Mimo że jeszcze niedawno ta dyscyplina sportowa uznawana była za bardzo elegancką i dostojna, dziś spostrzeżenia te przechodzą w zapomnienie. To doskonała okazja do tego, aby nieco bliżej przyjrzeć się zasadom golfa i dowiedzieć się na czym dokładnie polega ta gra. Przypomnijmy jednak, że gra w golfa oprócz poznania zasad wymaga również zaopatrzenia się w najpotrzebniejszy sprzęt. Na stronie internetowej golf zarówno profesjonaliści, jak i osoby początkujące znajdą coś dla siebie!

Poznajmy podstawowe zasady golfa

Gra w polfa polega na przejściu pola golfowego, które zwykle składa się aż z 18 dołków. Bywają jednak mniejsze pola – wówczas mówimy o 9 dołkach. Osoby, które dopiero podają zasady golfa często nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że dołkiem nazywana jest nie tylko dziura, w którą ma trafi piłeczka, ale też miejscem startu a także wcześniej wspomnianym już dołkiem. Zasady golfa w największym uproszczeniu możemy ująć w następujący sposób: Jeden z zawodników zaczyna uderzeniem dokładnie z miejsca startu, tak by dzięki uderzeniom umieścić piłeczkę na obszarze ściętej trawy, czyli tzw. green. Celem jest oczywiście trafienie do dołka.

Każdy dołek ma z góry określoną liczbę uderzeń, dlatego też nic nie jest tu kwestią przypadku! I tak dla przykładu jeżeli określone zostanie, że dany dołek posiada 7 par oznacza to, że piłeczka musi znaleźć się w jego wnętrzu za pomocą 7 uderzeń. Brzmi banalnie, prawda? Jeżeli któremuś z zawodników uda się pokonać dołek za pomocą mniejszej ilości uderzeń, wtedy wyniki zaczynają być spisywane na specjalnej karcie, która określana jest zaszczytnym mianem – scorecard.

Jak już wspominaliśmy, gra w golfa to nie tylko umiejętność trafienia do dołka, ale również poprawnego trzymania sprzętu. Zastanawiasz się jakie kija do golfa kupić? Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz tutaj! Gwarantujemy, że dzięki odpowiedniemu sprzętu nawet początki okażą się znacznie przyjemniejsze!