Dlaczego warto pić soki owocowe i warzywne?

Wieloskładnikowe i świeżo wyciskane soki owocowe i warzywne mogą pomóc w  utrzymaniu zdrowego i pięknego wygląd bez względu na wiek. Są one prawdziwą skarbnicą witamin, antyoksydantów, a także minerałów, które mają nadzwyczaj dobroczynny wpływ na nasz organizm oraz jego poprawne funkcjonowanie. A na tym zalety picia tych bomb witaminowych jeszcze się nie kończą. 

Soki owocowe i warzywne to jedna z tych zmian, którą zdecydowanie warto wprowadzić w swojej diecie. Soki owocowo-warzywne nie zawierają tłuszczów ani biała, jednakże obfitują w łatwo przyswajalne węglowodany. Co ważne, pod żadnym pozorem nie spowalniają przemiany materii, jednocześnie pomagając w regeneracji organizmu. 

Jakie są zalety picia soków owocowych i warzywnych?

 

Wiele osób zastanawia się. jakie zalety niesie się sobą regularne spożywanie świeżo wyciskanych soków owocowych i warzywnych. Oto niektóre z nich: 

  • zbawienny wpływ na zdrowie – jak już wspominaliśmy, obfitują one w cenne minerały i witaminy. Aby w pełni wchłonęły się do krwiobiegu, potrzebują zaledwie około 15 minut. 
  •  W sokach owocowych znajdują się takie witaminy jak: C – z cytrusów i czarnej porzeczki,  E – z żurawiny i marchewki, K – z banana, pomidora, lub kwas foliowy z buraków i pomarańczy.
  • Soi warzywne są niskokaloryczne, dzięki czemu bez większych wyrzutów sumienia mogą sięgać po nie także osoby, będące na diecie. Warto pamiętać, że napoje warzywne mogą mieć nawet o połowę mniej kalorii niż te z owoców. 
  • Soki owocowe i warzywne wspomagają układ odpornościowy. Niewiele osób zdaje sobie z faktu, że zmniejszają one ryzyko zachorowania na grypę, a także redukują związane z pojawieniem się zapalenia spojówek, czy opryszczki wargowej.