Kaligrafia to nic innego, jak sztuka pięknego pisania. Mimo że niejednokrotnie o tym zapominamy, to w Polsce na początku XX wieku była jednym z przedmiotów nauczania, które miały na celu doskonalenie pisma odręcznego w klasach podstawowych. Jeszcze przed wojną o kaligrafii pisano w podręcznikach i literaturze. Przez jakiś czas zupełnie zapomniana, obecnie przeżywa ponowny rozkwit i powrót do łask. 

Przez fanatyków uznawana jest za jeden z doskonalszych sposobów na wyrażenie emocji, uczuć czy ekspresji. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że kaligrafia występuje w trzech postaciach: klasyczna, artystyczna i nowoczesna. Bez względu na to, która forma wyrazu najbardziej nam odpowiada, należy zadbać o odpowiednie narzędzia, bez których rozpoczęcie przygody z kaligrafią nie byłoby możliwe. Z pomocą przyjdą sklepu plastyczne, jak np tinta dla plastyków.pl, gdzie znaleźć można m.in. gotowe zestawy do kaligrafii. 

Nauka kaligrafii 

Podkreślamy, że na zestaw do kaligrafii składają się m.in. obsadki, stalówki, pióra, tusze, palety malarskie, papiery czy pisaki. A na tym oczywiście nie koniec. Wybór najwłaściwszego zestawu zależy przede wszystkim od naszych preferencji i oczekiwań co do dzieła. Chcesz zacząć naukę kaligrafii? W tym przypadku masz do wyboru 3 sposoby:

  1. Nauka kaligrafii w domu to doskonała propozycja dla osób zdeterminowanych i tych, którzy dokładają wszelkich starań w dążeniu do wyznaczonych sobie celów. Oglądanie filmików instruktażowych, które zamieszczane są w sieci, przyniosą pożądane efekty, jeśli postawimy na nieustanne rozwijanie umiejętności i tzw. ćwiczenie ręki. 
  2. Warsztaty kaligrafii uznawane są za najskuteczniejszą metodę opanowania sztuki pięknego pisania. Dzięki zajęciom pod okiem specjalistów możliwe jest natychmiastowe korygowanie błędów i rozwiewanie wszelkich wątpliwości, a także zadawanie pytań. Ponadto w krótkim czasie zdobędziesz niezbędną wiedzę i umiejętności, dzięki którym możesz stać się prawdziwym mistrzem w swojej dziedzinie. Nie zapominajmy również o warsztatach online, które są zdecydowanie tańsze i nie wymagają nawet konieczności wyjścia z domu.
  3. Czytanie książek jest dla Ciebie czystą przyjemnością? Doskonale się składa, ponieważ na rynku istnieje wiele pozycji z literatury, dzięki którym poznasz tajniki kaligrafii. Książki przeznaczone dla początkujących kaligrafów są prawdziwą skarbnicą wiedzy i cennych rad, które warto poznać i oczywiście stosować!