Kaligrafia to nic innego, jak sztuka pięknego pisania. Mimo że niejednokrotnie o tym zapominamy, to w Polsce na początku XX wieku była jednym z przedmiotów nauczania, które miały na celu doskonalenie pisma odręcznego w klasach podstawowych. Jeszcze przed wojną o kaligrafii pisano w podręcznikach i literaturze. Przez jakiś czas zupełnie zapomniana, obecnie przeżywa ponowny rozkwit i powrót do łask. 

Przez fanatyków uznawana jest za jeden z doskonalszych sposobów na wyrażenie emocji, uczuć czy ekspresji. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że kaligrafia występuje w trzech postaciach: klasyczna, artystyczna i nowoczesna. Bez względu na to, która forma wyrazu najbardziej nam odpowiada, należy zadbać o odpowiednie narzędzia, bez których rozpoczęcie przygody z kaligrafią nie byłoby możliwe. Z pomocą przyjdą sklepu plastyczne, jak np tinta dla plastyków.pl, gdzie znaleźć można m.in. gotowe zestawy do kaligrafii.

Zobacz również:

Nauka kaligrafii 

Podkreślamy, że na zestaw do kaligrafii składają się m.in. obsadki, stalówki, pióra, tusze, palety malarskie, papiery czy pisaki. A na tym oczywiście nie koniec. Wybór najwłaściwszego zestawu zależy przede wszystkim od naszych preferencji i oczekiwań co do dzieła. Chcesz zacząć naukę kaligrafii? W tym przypadku masz do wyboru 3 sposoby:

  1. Nauka kaligrafii w domu to doskonała propozycja dla osób zdeterminowanych i tych, którzy dokładają wszelkich starań w dążeniu do wyznaczonych sobie celów. Oglądanie filmików instruktażowych, które zamieszczane są w sieci, przyniosą pożądane efekty, jeśli postawimy na nieustanne rozwijanie umiejętności i tzw. ćwiczenie ręki. 
  2. Warsztaty kaligrafii uznawane są za najskuteczniejszą metodę opanowania sztuki pięknego pisania. Dzięki zajęciom pod okiem specjalistów możliwe jest natychmiastowe korygowanie błędów i rozwiewanie wszelkich wątpliwości, a także zadawanie pytań. Ponadto w krótkim czasie zdobędziesz niezbędną wiedzę i umiejętności, dzięki którym możesz stać się prawdziwym mistrzem w swojej dziedzinie. Nie zapominajmy również o warsztatach online, które są zdecydowanie tańsze i nie wymagają nawet konieczności wyjścia z domu.
  3. Czytanie książek jest dla Ciebie czystą przyjemnością? Doskonale się składa, ponieważ na rynku istnieje wiele pozycji z literatury, dzięki którym poznasz tajniki kaligrafii. Książki przeznaczone dla początkujących kaligrafów są prawdziwą skarbnicą wiedzy i cennych rad, które warto poznać i oczywiście stosować!