4 korzyści ze spaceru z psem

spacer z psem

Opiekunowie oraz właściciele psów przynajmniej trzy razy dziennie wychodzą ze swoimi pupilami na dwór. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak wiele korzyści przynosi ten regularnie spełniony obowiązek. Jakich?

Poznawanie okolicy i nowych zakątków

Zapewne nigdy nie poznalibyśmy tylu nowych miejsc na mapie swojej dzielnicy, osiedla, gdyby nie pies. Zawsze ciekawski i zawsze chętny do eksplorowania największych zakamarków zwierzak zaprowadzi nas tam, gdzie sami nigdy nie zdecydowalibyśmy się samotnie dotrzeć.

Poznawanie nowych osób

Miłośnicy zwierzaków zwykle spotykają się na spacerach. Jeśli psy się polubią, a tak jest w większości przypadków, to ich właściciele zwykle umawiają się na wspólne przechadzki ze zwierzakami. To szansa na poznanie wartościowych osób kochających zwierzęta.

Odpoczynek dla umysłu

Spacer z psem naprawdę odpręża. Każdy, kto ma pupila wie, jak dobrze jest oderwać się od obowiązków i udać się na przechadzkę, podczas której można przemyśleć na spokojnie wiele spraw oraz odetchnąć świeżym powietrzem.

Trening

Podczas każdego spaceru spalamy nieco kalorii. Spacer z psem jest zatem świetną okazją do budowania wymarzonej sylwetki. Możemy zdecydować się na dłuższe przechadzki wolniejszym krokiem albo zdecydowanie szybsze marsze i podbiegi, co da jeszcze lepszy efekt. Warto pamiętać, że opieka nad psem to pasja. A pasja to zdrowie!